فراز و فرودهای طب سنتی در سال ۱۳۹۲

بدون تصویر

فرشته فرخی
درمانگر ۳۹-۴۰، سال دهم، پاییز و زمستان ۹۲

ظاهرا روزهای آغازین سال ۱۳۹۲ برای جامعه طب سنتی ایران بسیار خوب شروع شد. دکتر محمود خدادوست که از قضا از فارغ‌التحصیلان اولین دوره دکترای تخصصی طب سنتی ایران است، طی حکمی از سوی دکتر طریقت منفرد، وزیر بهداشت وقت به سمت معاونت طب سنتی در وزارتخانه منصوب شد. از جمله اهدافی که این معاونت قرار بود برای تحقق آن تلاش کند ایجاد دانشگاه علوم پزشکی طب سنتی ایرانی اسلامی و تشکیل نهادهای متناظر در دانشگاههای علوم پزشکی کشور بود. همچنین تشکیل جلسات کمیسیون تعیین صلاحیت خبرگان بدون مدرک دانشگاهی در زمینه طب سنتی به منظور ساماندهی به این بخش از سرمایه‌های علمی و تجربی کشور، برای تقویت دانشکده‌های طب سنتی از دیگر اهداف ایجاد این معاونت بود. همانگونه که کشورهایی نظیر چین و هند که دارای طب سنتی هستند همواره از حکیمانشان در دانشگاههای علوم پزشکی یا پژوهشکدههای مرتبط استفاده کرده و میکنند و به روایت دانشآموختگان ایرانی بورسیه در دانشگاه طب سنتی پکن، حضور حکیمان سالمند پشتوانه قدرتمندی برای دانشجویان این رشته به شمار میرود. البته تلاشهای معاونت طب سنتی در این رابطه موجب شد تا در اوایل مرداد سال ۹۲ با تصمیم نمایندگان ویژه رییسجمهور وقت در شورای عالی سیاستگزاری طب سنتی ایرانی – اسلامی و به استناد اصل ۱۲۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، وزارت بهداشت مکلف شود با رعایت قوانین برای ایجاد دانشگاه علوم طب سنتی ایرانی اسلامی با نظام هیات امنایی اقدام کند. در این راستا حتی دکتر محمد طریقت منفرد طی حکمی، دکتر شمس اردکانی را به عنوان سرپرست دانشگاه طب سنتی ایرانی اسلامی منصوب کرد. البته از چشم و گوش دستاندرکاران طب سنتی پوشیده و پنهان نیست که در روزهای پایانی سال بر اساس ابلاغیه اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، به دستگاه‌های اجرایی رسما اعلام شد که تصمیم نامههای شماره ۱۰۱۰۰۱/ ت۴۸۹۲۳ ن مورخ ۲/ ۵/ ۱۳۹۲ و شماره ۱۰۳۳۳۱/ ت۴۸۹۲۳ ن مورخ ۷/ ۵/ ۱۳۹۲ درباره ایجاد دانشگاه و توسعه خدمات طب سنتی ایرانی ـ اسلامی و تعیین دستورالعمل صلاحیت علمی خبرگان بدون مدرک دانشگاهی طب سنتی ایران – اسلامی به پیشنهاد وزارت بهداشت و به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی لغو میشود. نکته تاسفبرانگیز و البته چالش برانگیز در این خبر عبارت “به پیشنهاد وزارت بهداشت” است.

از دیگر کارهایی که معاونت طب سنتی دنبال میکرد، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن چندین قلم داروی گیاهی و برخی خدمات طب سنتی بود. مسئولان وزارت بهداشت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن ۷۲ قلم داروی گیاهی و ۱۲ خدمت طب سنتی خبر دادند. در حالی که به گفته مدیرکل بیمههای سلامت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تنها آنچه از طریق شورای عالی بیمه اعلام شود تحت پوشش قرار میگیرد و مابقی گمانهزنیهایی بیش نیست! در این راستا مدیرکل بیمههای سلامت وزارت تعاون اعلام کرد تعیین گایدلاین، اثربخشی و مبلغ دارو از وظایف وزارت تعاون نیست و تا زمانی که به صورت دقیق این موارد توسط وزارت بهداشت مشخص نشود، نمیتوان کاری کرد و اصولا هیچ دارویی بدون کار کارشناسی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد. سرانجام در نیمه مهرماه سال ۹۲ تعرفه های طب سنتی به شورای عالی بیمه به علت عدم کار کارشناسی برگشت خورد.

از دیگر گامهایی که به نظر میرسید برای پیشبرد و توسعه طب سنتی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برداشته میشود ارسال پرونده طب سنتی برای ثبت در یونسکو بود. اما کارشناسان یونسکو پیش از صدور رای نهایی، روی پرونده طب سنتی مهر مرجوع زدند و قائممقام سازمان میراث فرهنگی با طبیعی دانستن این امر اظهار کرد وقتی یک پرونده ثبتی با عجله و بدون داشتن اسناد لازم تهیه و به یونسکو فرستاده می‌شود باید منتظر چنین تصمیم‌هایی از سوی یونسکو بود!
صدور مجوز برای تاسیس داروخانههای ویژه عرضه فرآوردهها و داروهای گیاهی شاید از زمان تاسیس دبیرخانه شورای آموزش طب سنتی و مکمل در وزارت بهداشت مورد بحث و پیگیری است اما انتظار میرفت معاونت طب سنتی بتواند بر این مهم جامه عمل بپوشاند که متاسفانه در پایان سال با خبر مخالفت انجمن داروسازان با راه‌اندازی داروخانه‌های ویژه عرضه فرآورده‌ها و داروهای گیاهی مواجه می‌شویم.

* * *

صرف نظر از خبرهایی که گاه و بیگاه از سوی یکی از مسئولان اعلام و توسط مسئولی دیگر تکذیب شده، جامعه طب سنتی در سال ۹۲ شاهد رویدادهای خوشی نیز بوده است که در عرصه دانشگاهی به وقوع پیوست از جمله تاسیس دانشکدههای طب سنتی در دانشگاههای علوم پزشکی برخی شهرها و صدور مجوز تاسیس برای برخی دیگر، تاسیس درمانگاه‌های طب سنتی در شیراز، خبر آموزش طب سنتی به دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی، برگزاری سمینارهای کوچک و بزرگ در مورد طب سنتی و … . اما رویدادهایی از این دست اگرچه بستر را برای فعالیت و ظهور و بروز طب سنتی ایران آماده می‌کند اما به توسعه زیربنایی آن کمکی نمی‌کند. طب سنتی ایران در وهله اول نیازمند وضع قوانین متناسب با آن از مجاری قانونی است نه بهرهگیری آنی، شتابزده و مقطعی از بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌هایی که بر اساس سلایق مسئولان در هر دولت صادر میشود. برای توسعه طب سنتی پیش از هر چیز درک اهمیت احیای این طب از سوی مسئولان و نیاز جامعه به این مکتب طبی ضروری است. پس از آن اقدامات گام به گام و کارشناسی شده، آگاهی از قوانین و آیین‌نامه‌های مرتبط با هر موضوع، هماهنگی با سازمانها و مراکز ذیصلاح تصمیم‌گیری و قانونگذاری و پیگیری هر مهمی از مجاری معمول و مرتبط بر اساس و به پشتوانه قوانین موجود؛ چرا که هر عقل سلیمی در برابر قانون مطیع است.

درمانگر را آنلاین مشترک شوید

تمامي حقوق اين وبسايت شامل مطالب، محتوي و تصاوير براي نشریه درمانگر محفوظ است و هرگونه استفاده از محتواي نوشتاري و چندرسانه اي اين وب سايت و يا بازنشر آن ها در رسانه هاي آنلاين و يا نشريات، تنها با ذكر منبع و درج لينك مجاز مي باشد.
طراحي و پشتيباني : تيم طراحان سورن
نسخه 2.01 - اردیبهشت 1393
همه حقوق محفوظ
نشریه تخصصی طب ایرانی و مکمل زیر نظر استاد محمد عبادیانی
  • مدیرمسئول و سردبیر : فرشته فرخی
  • تلفکس : 88935988
  • صندوق پستی : 338-17665
  • ایمیل آدرس : info@darmangaronline.com
  • ایمیل استاد عبادیانی : hakim@darmangaronline.com