حضور فارغ‌التحصیلان طب سنتی اتریش در مراکز دانشگاهی طب سنتی ایران

حضور فارغ‌التحصیلان طب سنتی اتریش در مراکز دانشگاهی طب سنتی ایران

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هلموت اولسکو به منظور آشنایی با پیشرفت‌های طب سنتی ایران و بررسی امکان تبادلات علمی میان ایران و اتریش از دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد و نشستی را با اعضای هیئت علمی و دانشجویان این دانشکده داشت.

مدیر آکادمی طب سنتی اتریش ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشکده طب سنتی علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم پزشکان و داروسازانی که در آکادمی طب سنتی اتریش آموزش‌ خود را به پایان می‌رسانند برای تبادل دانش و تجربه در طب سنتی جهت گذراندن دوره‌های کوتاه‌مدت در مراکز دانشگاهی و درمانگاهی طب سنتی ایران حضور داشته باشند.

در این جلسه حاضرین سؤالاتی در رابطه با وضعیت طب سنتی در اروپا، شیوه‌های درمانی سنتی در اتریش، میزان پذیرش آن در میان پزشکان، نوع فرآورده‌های گیاهی و رویکرد استفاده از آنها و … را مطرح کردند که هلموت اولسکو به تفصیل به هر یک از سؤالات پاسخ داد.

اولسکو به همراه افسانه گشتر جلیل‌زاده جامعه شناس و پژوهشگر دفتر نمایندگی همکاری‌های بین‌المللی و شهرزاد ایران‌نژاد از طرف دانشکده طب سنتی تهران از آزمایشگاه، درمانگاه، کتابخانه و … دانشکده طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کردند.

برچسب ها :
تمامي حقوق اين وبسايت شامل مطالب، محتوي و تصاوير براي نشریه درمانگر محفوظ است و هرگونه استفاده از محتواي نوشتاري و چندرسانه اي اين وب سايت و يا بازنشر آن ها در رسانه هاي آنلاين و يا نشريات، تنها با ذكر منبع و درج لينك مجاز مي باشد.
طراحي و پشتيباني : تيم طراحان سورن
نسخه 2.01 - اردیبهشت 1393
همه حقوق محفوظ
نشریه تخصصی طب ایرانی و مکمل زیر نظر استاد محمد عبادیانی
  • مدیرمسئول و سردبیر : فرشته فرخی
  • تلفکس : 88935988
  • صندوق پستی : 338-17665
  • ایمیل آدرس : info@darmangaronline.com
  • ایمیل استاد عبادیانی : hakim@darmangaronline.com